סיפור מקרה קצרצר על מנח עובר: 

סיפור קצר על מנח עובר
זה היה לפני כשבוע שהיא הגיעה לטיפול הראשון שלנו, הריון שני, שבוע 37, מוטרדת מ- מנח העובר כפי שנצפה באולטראסונד- אמנם במצג ראש, אבל גם הרגליים היו כפופות מטה, וקצת חששו ש-בעת הלידה, הרגליים יקדימו את הראש…
היתה לנו מטרה ממש ברורה, וזמן קצר לעשות זאת בגלל הקרבה למועד הלידה המשוער.
המטרה היתה כמובן- להביא למנח עובר אופטימלי לקראת לידה.

אבחון מנח העובר

את מנח העובר אפשר לזהות במישוש, ולפי מיפוי של התחושות בבטן, זה נותן לנו תמונה מאד ברורה של המיקום שלו, ובהתייחס לשבוע ההריון, אפשר להבין האם זה מיקום אופטימלי או לא.  האם העובר נמצא במנח הנכון ביותר בשביל להשתרש ברחם ולהתחיל את מסעו החוצה אל העולם.
בנוסף- במהלך התשאול עלה נושא הלידה הקודמת, והחוויות המאד לא פשוטות אותן עברה במהלך הלידה עצמה ולאחריה.
לשני אבחונים אלו, הצטרפו גם האבחונים האנרגטיים של השיאצו, ואבחון דופק ולשון של הרפואה סינית. וכולם התחברו לתמונה ברורה ובהירה משותפת:
עוברית "צפה" באגן- כלומר לא נכנסה עוד לתחנת העוגן הראשונה שלה, חרדות והצפה רגשית בגלל הקרבה ללידה והצפה של טראומות לידה קודמת.

איך משנים מנח עובר?

על מנח העובר אפשר להשפיע דרך שיאצו, דיקור ותרגילי תנועה ממוקדים המותאמים למטרת הטיפול. כמו כן המטופלת קיבלה סט תרגילים – לתרגול עצמי בבית, עליו חזרה יום יום למשך 10 ימים.

 והתוצאות?
זה דרש מאיתנו שני מפגשי טיפול , שכללו שיאצו, דיקור ותנועה, ותרגול יומ-יומי שלה של סט התרגילים שנבנה בהתאמה למצבה

והופ, אולטראסונאד משמח עם מצג עובר מוששששלם.

וכמו בכל תהליך טיפולי – השלם גדול מסכום חלקיו. כי אמנם ביקשנו להשפיע על מנח העובר, אבל הדרך לעשות זאת נתנה לאם הרבה כלים שימושיים ועוצמתיים שהיא תוכל לקחת איתה לחדר לידה.

בזמן קצר ומשמעותי קיבלנו, שינוי במנח העובר- עוברית במצג אופטימילי, ויולדת- מחוזקת, רגועה הרבה יותר, ועשירה בכלים ובבטחון לקראת לידה מעצימה ובריאה.
אחחחחחחח- נחת
**הערה חשובה, לא כל מטפל מוכשר ומוסמך לטיפול בנשים הרות, ולא לכולם יש את הידע הנדרש בתחום. כמו בכל שירות- כדאי להקפיד לברר ולדרוש לשמוע מהמטפל- על הכשרותיו ונסיונו בתחום.

 

סיפור קצרצר על מנח עובר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.