רוצים לשמוע מתכון מעולה ללידה? קחו דף ועט! 
תכלס זה פשוט:
נדרשים 6 מצרכים מרכזיים, 4 בטמפ' החדר, ואחת שתחושת החום בגופה הולכת ועולה ככל שהתהליך מתקדם..

מצרכים:


עובר (נמדד בגרמים): כל המתכון סובב אותו, (ובתכלס גם אח"כ) ואנחנו גם יודעים שהוא מתחיל את כל המהלך המופלא הזה שנקרא לידה, אבל מעולם לא סיפר לנו בדיעבד איך זה הרגיש..

יולדת: (לא נדרש נסיון קודם, אבל בעלות ניסיון- יתרון)
קשובה, נינוחה, מחוברת לאינטואיציה שלה, סומכת על גופה ועל הסביבה התומכת שלה.
שיודעת להתרכז גם אם לפני רגע הסיחו את דעתה. והיא תוך כמה דק תתכנס בחזרה פנימה ותנשום מחדש שהצירים יבואו. מרפה נינוחה ונעה בחופשיות (רק אם היא רוצה.)

1-2 מלווים: הם צריכים להוות מעגל תומך ואוהב, כזה שנענה לכל צורך, שמקדים ועונה על צורך עוד לפני שנאמר. שמאמין ביולדת וביכולת שלה, שונותן לה להתכנס, אבל מידי פעם גם דואג להקליל את האווירה עם איזה שיר קצבי טוב.. שיודע מתי להתערב ולעודד, ומתי להיות בשקט. מתי להניח ידיים ומתי לצאת מהחדר. ויודע איזה שירים הכי משמחים את היולדת… איזה פרי מיובש להציע בדיוק בזמן הנכון, ומתי היא צמאה עוד לפני שהיא מבקשת. (אל תבחרו באנשים ביקורתיים, שיפוטיים ואו מלחיצים למנהם!== הם עוד לא בשלים לכל הסיפור..)

1 דולה: עוטפת מרגיעה ומחבקת. כזו שמזכירה ליולדת דברים אם לרגע יצאה מריכוז. דולה שמאמינה ביולדת שלה, באינטואיציה שלה ובבחירות שלה, שהכי נכונות עבורה. דולה שמאמינה שהיולדת תצליח להתגבר על הקושי, גם ברגעים שהיולדת לא יודעת את זה בעצמה. שמאמינה לכל סימן שנשלח מהגוף, שלפני שהיא פועלת היא עוצרת ומתבוננת, מעריכה את המצב ומתאימה את המגע, התנועה וכל פעולה- למה שצריך לקרות. בארגז הכלים שלה יש המון דברים, חלקם לעיתים נראים או מריחים קצת מוזר, אבל מאד מאד יעילים, (אפשר לדעת שהלידה מתקדמת מצוין, בעיקר אם ארגז הכלים שלה נשאר סגור)

1 מיילדת: קשובה. רכה. נינוחה. מאמינה ליולדת וסומכת על גופה ועל הסביבה התומכת שלה.
שמיישמת פרוטוקולים אבל ברוך. ששומרת על קדושת הרגע ולא מוציאה את היולדת מהריכוז אליו היא הגיעה, מיילדת שמאמינה ביולדת, ובגופה, וביכולתה ללדת, למרות שמעולם לא נפגשו קודם. רק כי היא מאמינה בכוח הנשי, בכוח הבריאה ובפלא שנקרא לידה.

1 – אלוהים גדול/ישתבח שמו/ אלוהימא/ אללה/גוד/בודהה/שיווה = בחרו את גרסת המשתמש המותקנת אצלכם… וכל עוד זה נותן לכם אמונה, בטחון, דיוק, וגוד-קארמה…

אופן ההכנה:

שלב ראשון: מחכים לעובר: ברגע שהוא בשל, הוא מודיע בעזרת מערך הורמונלי שלם, לשילייה שהוא מוכן, ומשם השילייה לוקחת פיקוד, ומתחילה לדאוג לכל השאר ומפעילה את המערך אצל האם.. 
בשלב השני: על היולדת להיות נינוחה ורגועה ככל הניתן, ליצבור כוחות ולנוח בצירים הראשונים.. 
בשלב השלישי: שהלידה נעשת יותר אינטנסיבית, להוסיף את שאר המצרכים לפי סדר הופעתם ברשימת המצרכים, ולדאוג לשילוב כוחות, סינכרון עדין בין כל המצרכים, ואפשר תוך כדי תנועות סיבוביות, ובשקט בשקט- לעטוף את היולדת, להעניק לה בטחון, לשדר לה שסומכים עליה שללדת היא יודעת מצוין.

משך: משתנה . לרוב קשה להעריך, אבל יש רמזים טובים לאורך התהליך, אז שימו לב שלא תפספסו אותם.

גיוונים למתכון הראשי:
ניתן להוסיף לידות מים, מנחי לידה שונים, או כלים מעולם ההיפונברת', חשוב לתרגל לפני ולשלב תוך כדי תרגילים בדרגות קושי שונות.

מתכון מעולה ללידה!

4 thoughts on “מתכון מעולה ללידה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.