איך מתבצעת האבחנה בשיאצו?

האבחון בשיאצו נעשה באמצעות השילוב של שלוש סגנונות האבחון:

  • האבחון בתשאול ובהקשבה- המטפל אוסף נתונים רלבנטים מסיפור חיו וההיסטוריה הרפואית של המטופל, את התשאול הוא מתרגם למודלים הטיפולים של השיאצו בשביל לקבוע אבחנה שמובילה את מטרות הטיפול.
  • האבחון בהתבוננות- בשיאצו , האבחון בהתבוננות כולל בחינה של מבנה גוף המטופל, פרמטרים של יציבה והחזקת גוף כמו פרמטרים אנרגטיים של תנועת האנרגיה לאורך הערוצים השונים. לעיתים קרובות נעזר גם באבחון בתנועה בשביל לזהות מערכות מובילות ומשפיעות על המצב הבריאותי של המטופל.
  • האבחון במגע- בשיאצו, זהו האבחון המשמעותי ביותר, אנחנו נעזרים בהארה- הבטן כאיזור המרכזי בגוף – ודרך המבנה והתחושות הפיזיות והאנרגטיות השונות , אנחנו מבדלים בין מערכות הגוף השונות ובוחרים את המערכת הרלבנטית לטיפול – כאן ועכשיו. האבחון במגע יכול להתבצע גם בגב, וגם באיזורים מרוחקים כמו בקצוות הגוף ולאורך ערוצי האנרגיה השונים.

האם שיאצו זה כואב?

הטיפול בהכרח אינו כואב, והמגע מאד מכיל ונעים, מקומות רגישים יותר- זוכים להתייחסות מתאימה וגם אם עולה כאב במהלך הטיפול, תפקיד המטפל הוא להנחות ולעבוד בשיתוף פעולה עם המטופל בשביל להפיג את הכאב ולהבין את מהותו תוך כדי הטיפול

מה להביא לטיפול שיאצו?

לקראת הטיפול הראשון חשוב להביא את כל המסמכים הרפואיים הרלבנטים למטרת הטיפול, חשוב להגיע בלבוש נוח וגמיש, גם מכנס ארוך וחולצה עם שרוול (לא גופיה) מומלץ להביא גרביים נוספות.

האם נעזרים בשמן בטיפול בשיאצו?

לא, הטיפול מתבצע בלבוש מלא, וללא עזרים נוספים כמו שמן, המגע של השיאצו מאד נעים ואינו "מחליק" על גוף המטופל כמו שיטות טיפול אחרות

האם יש תגובות מאוחרות לאחר הטיפול?

את השינוי  במצבו של המטופל, יחוש המטופל כבר מיד בטיפול עצמו, כל מטופל בהתאם לתלונות עמן הגיע. קצב השינוי משתנה מאדם  לאדם. לעיתים נזהה גם תגובות נלוות לטיפול המופיעות כ 24-48 שעות לאחריו.

התגובה המאוחרת יכולה להיות מגוונות ובהתאם למצבו הבריאותי לפני הטיפול. תגובות כמו הקלה משמעותית לאחר הטיפול, עייפות ואו שחרור רגשי, הן הנפוצות מבנהן.

בכל מקרה, רצוי לשתף את המטפל בכל תגובה לאחר טיפול – והוא יכול לעזור, גם אם מרחוק, בעצות והמלצות רלבנטיות

כל כמה זמן מומלץ לקיים טיפול?

לתדירות ותזמוני הטיפול, אין נוסחה אחידה. הם משתנים בהתאם למטרת הטיפול ומצבו הבריאותי של המטופל. יש מצבים בהם תדירות צפופה של טיפולים מוכיחה יעילות גבוהה יותר מאד טיפולים הרחוקים אחד מהשני.  אני אוהבת להחליט על מינון ותזמון הטיפול- כבר בפגישות הראשונות ובשיתוף עם  המטופל.

בכל טיפול ילקחו כל סגנונות האבחון לצורך התאמת הטיפול למצבו המשתנה של המטופל כמו גם למטרת הטיפול הכללית.