מורה דרך

מכל המורים שלימדו אותי- יש אחד יחיד ומיוחד שהשפיע עלי ועיצב את דמותי כמטפלת יותר מכולם. ולא משנה כמה שנים עברו-הדברים שלו, ממשיכים להדהד בי ולהמשיך ולעצב את דרכי. קשה לתאר במילים מי הוא עבורי, וקשה בכלל לדמיין איפה הייתי היום – לולא דרכינו היינו מצטלבות אי שם בשנת 2000..

מבחינתי אני תמיד הייתי ולנצח אהיה התלמידה שלו. והוא לעולם יהיה הסנסיי שלי. מורה הדרך שלי.

ליווי והעצמת מטפלים

אני לא יודעת אם המילה מופתעת היא נכונה, אבל כל פעם שאני שומעת "משפט שלי" שיוצא מתלמידי העבר שלי, אני מופתעת מחדש. מתרגשת למצוא חלקים "שלי" אצל אחרים. התובנה- שאני ממשיכה להשפיע על חייהם המקצועיים- (והאישיים) של אלו שלימדתי , גם לפני  עשור וחצי, מרחיבה לי את הלב.

זאת אחת הסיבות המרכזיות מדוע אני כ"כ אוהבת את ההוראה, את ההנחייה והליווי של המטפלים הבוגרים.

כולנו צריכים מורה דרך, שיעזור לנו להתגבר על הקשיים, ושנשמע את קולו גם שהוא לא באמת נמצא נוכח לידנו.

תהליך הליווי והעצמה של המטפלים- הוא כזה. אנחנו לומדים תכנים, דנים בתיקי מטופלים, משפרים מיומניות רוכשים טכניקות.. ויש רגע קסום שבו הכל מוטמע בטבעיות, והופך חלק מהרקמה החיה אצלהם. זה הופך לשלהם כמו שלפני רגע זה היה חלק ממני.

 

הבוקר, בעיצומה של פגישת ליווי והנחייה, שמעתי את המטפלת אומרת משפט "שלי", והוא היה ממש חלק ממנה. עצרתי רגע את ההנחייה- ושאפתי עמוק את ההתרגשות הזו. ונתתי ללב להתרחב.

רגע של הוקרת תודה

על הדרך

על החיבור

ועל רקמה אנושית אחת חיה.  

 המלצה אישית

אם גם אתם מטפלים, הצועדים בדרך, מחפשים דרך להתחזק, להעצים את הכלים המקצועיים שלכם, ולשפר את המיומניות שלכם- אני ממליצה לכם באהבה גדולה, תמצאו לכם מורה. כזה שישמש לכם מורה דרך. שיתחבר למהות שלכם ומשם יצליח להביא את היכולות שלכם למקסימום. מורה דרך שכזה- יכולה להיות מתנה אדירה להתפתחות המקצועית והאישית שלכם. וגם אם סיימתם את הלימודים לפני שנים רבות- אתם בוודאי יודעים- שתהליך הלמידה מתרחש כל רגע ותמיד יש מה ללמוד עוד. ולעיתים כל מה שצריך זה מישהו שינחה אתכם בתהליך.

מורה דרך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.