— אז מה יעבוד יותר טוב? הוא שואל אותי, שיאצו או דיקור?- ואני מחייכת. אם רק היה לי שקל על כל פעם ששמעתי את השאלה הזו..

— זה תלוי- אני עו2655969483_531479aa52_oנה.

— במה?

— זה תלוי בעיקר במטופל. ולעיתים במטפל.

— לא הבנתי, הוא מנסה לדייק אותי, תסבירי?

— בכיף- אז ככה: שתי השיטות נפלאות, שתיהן "עובדות" שתיהן הוליסטיות ורואות את תהליך הריפוי השלם שהמטופל יכול לעבור, אין טובה מאחרת. למרות שנדמה שלאחת יצא שם מוצלח יותר, ונראה שעברה תהליך "מיתוג" טוב יותר.  ומכיון שאנשים שונים זה מזה, אז גם יהיו מטופלים שיגיבו יותר טוב לאחד ואחרים לאחרת, ועם חלק אשלב את שנהם.

— אז למה אמרת שזה תלוי במטפל?

— כי זה גם תלוי בנוחות שיש למטפל בכל אחת משיטות. זה נכון שיש הרבה מטפלים שמתגאים בכמה תעודות על הקיר שלהם, אבל זה לא בהכרח אומר שהם חשים בטחון מלא, ואמון בכל השיטות אותם למדו. יש מטפלים שגם חושבים בטעות שגישה אחת מועדפת על פני אחרת, אבל אני לא מסכימה איתם בכלל.

אני התחלתי את המסע שלי דרך השיאצו, בשבילי זה כמו שפת אם. לקח לי זמן להרגיש מספיק בטוחה עם הדיקור ולתת לו לעמוד בפני עצמו, או לשלב בין שנהם מבלי להמעיט באף אחת מהם. שלומדים כאלו תרפיות עמוקות, אי אפשר לצפות שאחרי שנה שנתיים של טיפול כבר נשלוט בהכל פרפקט. זה לוקח את הזמן שלו, והנסיון הוא המורה האמיתי.

אז שמגיע אלי מטופל אני קודם כל בודקת  איתו מה יהיה הכי טוב עבורו. ואם הוא לא יודע, אני עוזרת לו לנווט. כבר קרה לי לא מעט פעמים שמטופלים ביקשו דיקור, אבל משהו בטיפול לא עבד. והשינוי שציפתי שיקרה, לא קרה, אז ביקשתי מהם ש"הפעם" נעבוד עם השיאצו, ואז הגוף שלהם חשף בפני כל כך הרבה פרטים, שאח"כ התהליך פשוט טס..  

— רגע, אז את בעצם אומרת לי שאין הבדל בין שיאצו לדיקור?

— כן, אני אפילו אגיד יותר מזה, כמו שאתה לא משווה בין רפלקסולוגיה, היליניג או כל שיטה אחרת, אין גם טעם להשוות בינהם. תן לכל אחד את המקום שלו, ולכל שיטה את המטופלים "שלה"- יש מקום לכולם, וכולם טובים.

ההבדל הוא בין המטפלים, וההבדל השני הוא בין מקבלי הטיפול- המטופלים.

–מעניין , הוא עוצר בשביל לחשוב. נראה שהוא שוקל מה הכי מתאים עבורו , ואז הוא נזכר רגע ואומר-

אבל רגע, שיאצו ודיקור הם לא שנהם רפואה סינית??

–ואני צוחקת.. אם רק היה לי שקל גם על המשפט הזה… זה יפני, השני סיני. דומים, אבל שונים מאד.

אבל זה לדיון אחר…

מה יותר טוב? השיאצו או הדיקור?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.