הריון עודף.
איזה מושג מתסכל. מעצם שמו הוא כבר מקבל סטיגמה כל כך שלילית…. והרי אף אחד לא יבוא ליולדת בשבוע 38- וישאל אותה למה היא ילדה "כל-כך מוקדם מהתאריך שרשמו לה בבדיקות…"
אבל הריון עודף- הוא מצב טבעי לחלוטין, אחוזים נכבדים מהנשים מגיעות אליו וכל עוד המדדים של היולדת תקינים, ושל העובר נפלאים, אז הדבר הכי נכון לעשות הוא – לחכות.
והציפייה – אוי לציפייה יצאה סטיגמה נוראית.. הרי אנחנו גרועים ב- להמתין.. מתי מצאנו את עצמנו בפעם האחרונה פשוט ממתינים? . מתי בפעם האחרונה פשוט "המתנו“, ולא ניצלנו את הזמן תוך כדי לבדוק הודעות/לקרוא פוסטים/להתעדכן בנעשה בעולם.. להרים טלפון לחבר.. אנחנו ממזמן שכחנו את מהות ההמתנה. (שלא נדבר על הילדים שלנו – שאין להם מושג שיש כזו אופציה לחכות לדברים שיקרו).
אז השילוב בין מצב "עודף"? וגם להמתין בנינוחות? איך זה משתלב ביחד? ..

 הטיפול בהריון עודף

כשמגיעה אלי הריונית בהריון עודף, אני אפעל בכמה מישורים במקביל: הראשון, הוא לבדוק האם כל המשאבים הנדרשים ללידה קיימים אצלה, אותם מאגרי אנרגיה שלהם היא נדרשת בשביל לקדם לידה. השני, הוא המוכנות של "המבנה" = אבדוק האם המנח של העובר הוא האופטימלי ביותר לתחילת לידה, והאם הגוף שלה תואם את המנח האופטימילי.. כל מנח שאינו תואם , וכל מה שלא ממוקם= מקבל מענה. בתנועה, במגע, בדיקור ובתרגול יומי בבית.
המישור השלישי- הוא הפן הנפשי, האם יש מעכבי לידה מעל /מתחת לפני השטח? האם קיים פחד? טראומה? תחושת חוסר מסוגלות? היעדר תמיכה? געגוע? האם יש משהו בנפשה של ההריונית שמחזיק את העובר ומסרב לשנות את התודעה ממצב "מחזיק" (הריוני) למצב "משחרר" (לידה) – כל אלו מקבלים מענה בטיפול, בצורת הדיאלוג, בעבודה עם הגוף, בנשימה, הרפיה ודימיון.
כשכל המישורים מסונכרנים יחד, נפתרות העכבות. והלידה יכולה לקרות. בזמנה הנכון. בצורה טבעית ושאינה מתערבת.
כי כך פועל הטבע. התפוח נופל מהעץ- רק כאשר הוא בשל.

 

ומה הקשר לתמונה? זו אני במצב המתנה אאאאאארוכההההההה ממש… כבר מלא שעות שאני מזכירה לעצמי, שלפעמים כל מה שצריך "לעשות" זה לא לעשות כלום.. ולהמתין בנינוחות…

הריון עודף

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.