מטפלים ל- היפוך עובר,

אז מה אתם יודעים על היפוך עובר? חלקכם בוודאי מכירים את "הפרוטוקול הרגיל", אבל אולי הוא לא תמיד עובד? ואיך יודעים לאבחן נכון את מצג העובר, ומה ההבדל בכלל בין מנח העובר למצג העובר… זה בטח נשמע אותו הדבר- לא?

היפוך עובר, זה מצב אותו אני פוגשת המון בקליניקה. במיוחד עם מטופלות חדשות, כאלו שמעולם לא פגשתי, והן הגיעו לשבוע 35 והסטרס מתחיל. העובר במנח עכוז. וכבר מתחילים לחשוש שאין לו מספיק מקום לזוז ולהתברג בכיון הנכון. ומחשבות על היפוך חיצוני, וחשש. ואולי כבר מדברים איתם על ניתוח קיסרי.. והחלום על לידה רגועה ומעצימה מתחיל להתרחק…

שאני פוגשת הריונית שכזו, אני דואגת קודם כל לאבחן. למפות את הבטן ולזהות את מנח העובר. לזהות את המשאבים שיש להריונית ולזהות אם יש מחסומים – גופניים ונפשיים שמפריעים לעובר להתברג כמו שצריך.

הטיפול כולל תרגול יומיומי בבית, ומפגשים אינטנסיביים עד להוכחה המשמחת שהעובר אכן מצא את דרכו הנכונה.

וכן- לעיתים מספיק "הפרוטוקול הרגיל"… אך לעיתים ממש לא.. כך שחשוב שארגז הכלים שיש ברשות המטפלים יהיה כולל כלים יעילים ומשמעותיים, הכוללים אבחון מדוייק, וזיהוי של מצב ההריונית – משאביה, מיקום האגן, טונוס הרצועות של הרחם וכו'.

 

כאשר הטיפול להיפוך עובר מצליח, אני יודעת שתרמתי המון- לבריאותה של ההריונית, ולחווית הלידה שלה. נתתי לה כלים יעילים בהם תוכל להעזר גם בזמן צירים ולידה פעילה. העצמתי את הקשר שלה ואת החיבור שלה לעובר. ועזרתי לה לסלול דרך מדוייקת יותר לקראת הגעתו לעולם בבריאות שלמה.

זה עד כדי כך יעיל.

וזה עד כדי כך חשוב.

לא פחות.

קורס התמחות בהריון ולידה
** אם התחום של הריון ולידה מוכר לכם מהקליניקה, אם אתם רוצים לדייק את הטיפול ואת הליווי שלכם של אישה לכל אורך ההריון ולקראת לידה, אתם בוודאי תשמחו לשמוע שבדצמבר הקרוב, מיד אחרי חנוכה – רחל תורג'מן ואנוכי פותחות קורס התמחות למטפלי שיאצו. כל הפרטים וההרשמה בלינק המצורף:  https://shir-shiatsu.weebly.com/

היפוך עובר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.