ליווי לידה (דולה)

כחלק מתהליך הליווי השלם של המטופלות ההריונית שלי אני גם מכינה אותן לקראת הלידה, פוגשת אותן ואת המלווים שלהם לפגישות הכנה לקראת הלידה, ומלווה אותן בלידה עצמה.

תהליך הליווי הוא סגירת מעגל – של תקופה מרגשת של שינויים וצמיחה. הוא לרוב מתחיל מהמחשבה על הריון, מלווה את ההריון כולו, ומסתיים בהתרגשות בלידה בריאה ומעצימה.

הכלים שיש לרשותי הם כלים עוצמתיים ועמוקים מהעולם של הרפואה הסינית והשיאצו, ועלהם התווספו כלים ממוקדים לעובדת הדולה בלידה עצמה.

מה כולל הליווי לידה?

  • פגישת היכרות-  מפגש קצר שאורכו כחצי שעה, ומטרתו המרכזית היא לבדוק שאכן אנחנו "שידוך" נכון, ויש לי את הכלים ואת החיבור המתאים להיות הדולה שלך בלידה.
  • פגישת "עבודה" והכנה ללידה – לרוב מפגש של שעתיים, אליו מגיעה ההריונית עם בן הזוג/המלווה בלידה: במפגש אנחנו מדייקים את הצרכים בלידה, מכירים את מהלך הלידה, ואת תוכנית הלידה התואמת את רצונות האם והזוג. עוברים על פרטים חשובים ונוגעים בסוגיות המעסיקות את האם/זוג.
  • פגישה "עבודה" והכנה ללידה שניה- לרוב מפגש של שעה , בו אנחנו מתרגלים מגע מנחים ותרגילים המתאימים לכל מיני מצבים שונים בלידה ולקראתה. בן הזוג/המלווה מקבל כלים יעילים ופשוטים לתמיכה והקלה בזמן הצירים , דגשים לדיאלוג ושיח נכון המותאם לשלבי הלידה השונים וכו'
  • ליווי הלידה עצמה -*אנחנו מפרטים בפגישות העבודה מה  זה אומר בפועל, מתי מודיעים? מתי הולכים לחדר לידה? מתי אני מצטרפת? עד מתי אני נשארת?
  • מפגש מסכם לאחר לידה-  בטווח של 6 שבועות לאחר לידה. הזדמנות לעבד את החוויות שעלו בלידה, את הרגשות והתחושות השונות שליווי את התהליך. זוהי הזדמנות חשובה לסגירת מעגל, לבדוק אם יש נושאים הדורשים התייחסות מיוחדת וטיפול מותאם.

באיזה שלב של ההריון מומלץ לחפש דולה?

האמת, יצא לי ללוות נשים שכבר עוד לפני ההריון היה להן ברור שאני אלווה אותן בלידה, וגם ליוויתי נשים שהכרתי שבועות בודדים לפני הלידה. אין זמן נכון. אבל ללא ספק ההמלצה היא כמה שיותר מוקדם, כדי שנוכל לבדוק התאמה, ושנבדוק אם יש לי זמינות לליווי בתאריכים שאת זקוקה, ושנספיק לקיים את כל פגישות ההכנה החשובות לקראת הלידה.

כל אישה הרה היא שונה, לכל אחת את החלומות, הרצונות והפחדים שלה. לכל אחת תתאים תוכנית ליווי אחרת, ודינמיקה אחרת בחדר הלידה. התפקיד שלנו בשבועות שקודמים את הלידה עצמה היא לגלות מה הם כל אלו, ולהתאים להם את ה"חליפה" המדוייקת.

אם את מחפשת דולה, אם את מרגישה שהחיבור בנינו יכול להועיל ולתרום לך ואם את רוצה לשמוע עוד פרטים עלי ועל הליווי אותו אני מציעה לך- את מוזמנת לפנות אלי ולתאם פגישת היכרות : 0505-333678