הטבעת זכרון.  belly-painting-409794_640
ככה אני קוראת לתהליך שעוברות הנשים ההריוניות שאני מלווה..
מה זה אומר?
הריון זו תקופה מופלאה, אין כמוהה.
אנחנו מגיעות להריון עם מטען חיים שלם, יש לנו דימוי גוף שעובר שינוי, יש לנו זהות אישית שעוברת אין סוף שינויים , יש לנו תפיסות עולם, וים של תוכניות.
לא כל המטען הזה יכול לשרת אותנו בלידה, לעיתים הוא ממש לרעתנו.
קחו למשל את סוגיית הכאב.
כולנו מכירים חוויות כאב , אבל אין כאב הדומה לחויית הצירים.
אם נגיב לציר כמו שאנחנו מגיבות לכאב בטן "רגיל" יש סיכוי שנרגיש שהמציאות סוגרת עלינו, ורק נתפלל לאלוהים שיגאל אותנו מהחוייה המפוקפקת הזו.
יש נשים שלמדו "לסבול" – כן, מאז שהן קטנות, סיפרו להן שאין ברירה, "וזה מה יש". ואם אמא שלך סבלה ממגרנות, או האחות הגדולה מתקפלת במיטה כל פעם שהיא מקבלת מחזור, "בטח הגורל שלך זהה", ונועדת לסבול. תנשכי את השפתיים ותקווי שיעבור מהר..
יש לי מאות דוגמאות כאלו, על כאב, על דימוי גוף, על יכולת להתמודד, אבל העקרון המנחה, הוא שבזמן ההריון יש לנו תפקיד חשוב לזהות אותם, ולשנות אותם.
עם כל הריונית אני עובדת בכלים פשוטים ויישמים בשיאצו, המלמדים אותה להקשיב, לכוון, לדייק, להרפות. אחרי כמה תירגולים, הגוף זוכר והדברים פשוט נטמעים בפנים, הופכים חלק ממנה
אחרי תהליך כזה, ברגע האמת, שמתחילה הלידה
היא יודעת.
בדיוק
מה עליה לאפשר
ומה עליה לעשות
הלביאה יוצאת החוצה
ואיתה- בריאת עולם.

רוצה לדעת איך עושים את זה? רוצה לשבור תפיסות עולם ישנות, ולבנות לעצמך יסודות יציבים למציאות אחרת מעצימה?, רוצה לדעת איך לעבור חווית לידה ללא סבל? בתחושת העצמה אישית שאין כמוהה בשום מקום?
אז יאללה בואי! עוד לא מאוחר!

הטבעת זכרון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.