כמה מילים על מהירות ועל שיאצו:11665662_942682395789806_5957692050254827736_n

  1. בשבת קפצנו לאחותי. מזג האוויר המגעיל, גרם לנו לבטל את תוכניות הטיול שלנו, ועזר לנו להתגבר על היסוסי הנסיעה לטובת הגעגועים. שרצנו שם כל השבת. הבנות הסתובבו בכל הקיבוץ מאושרות ואנחנו פטפטנו על החיים, על ריצות ואימונים, ועל מתכונים…

    תגידי, שאלתי את אחותי , יש כזה דבר פודינג שהוא לא אינסטנט? אבל אחותי , למרות שהיא הגדולה והחכמה מבינינו, לא ידעה את התשובה..    (ומה זה בכלל פודינג..? )

  2.  אני רצה לאט.. ממש לאאאט.. כל כך לאט שזה בכלל לא מתחבר עם האופי המשימתי שלי.. ובכלל, זה לא מתחבר עם החינוך לאהבת רעש מנועים שאבא שלי לימד אותי  לאהוב מגיל צעיר על מסלול המירוצים..  אבל עבורי ריצה היא היכולת להתגבר על קושי. היא מסמלת את כל אותם הדברים שבטעות חשבתי על עצמי  "את לא יכולה, ולא טובה, ולעולם לא תצליחי .." כשאני רצה, אני מתמודדת עם כל השדים, ועסוקה מאד לגרש אותם אחד- אחד, כל פעם מחדש. אני רצה- לאט. . לאט.  ואולי בזכות זה גם אנשים אחרים התחילו לרוץ, כשהם ראו שאני רצה.. (כי אם אני רצה, כל אחד יכול , לא?)
  3.  היום , פגשתי חברה באמצע היום לקפה. על אמת. היא ואני. שעה וחצי של שיחות נפש, התעדכנו בכל מה שעבר עלינו בחודשים האחרונים , שמענו אחת מהשניה את כל הדברים שלא הספקנו לספר, ושלא פורסמו בפייסבוק אז לא ידענו בכלל על קיומם . זה סוג של אירוע מכונן. באמצע השבוע (החיים). לעצור את המירוץ ולשבת באמת ולדבר. להאט את המהירות למינימום, ופשוט להקשיב..
  4.  בשיעור השיאצו שהעברתי השבוע, לימדתי את הסטודנטים החדשים שלי לפתוח את זוית הנוכחות שלהם, קראנו לזה "זום- אווט". זה דרש מהם לפתוח את כל החושים. ולהאט. להאט כל כך את הקצב בשביל לקלוט את כל התגובות שהגוף מציף בעת השענות אחת. אני מקווה שכך התחלתי להנביט איתם בתודעה את העובדה ששיאצו זה דרך, מהות, שכל עיקרה הוא חיבור ותשומת לב, המבוססת על אחדות. וגם אם "אלמד" אותם אלפי טכניקות "לחיצה" זה לא אומר שעזרתי להם ללמוד שיאצו. ולא לימדתי אותם מה גדולה היא עוצמת ההשענות. אי אפשר ללמד שיאצו מהר, חייבים להאט כדי להטמיע. השנה האקדמית רק התחילה, יש לנו דרך ארוכה ביחד, ואני מקווה שאצליח לעבור איתם את המסע כמו שנוסעים  בכרכרה רתומה לסוס,  או כמו בריצה למרחקים ארוכים – לאט ובסבלנות.  כך נוכל לקלוט את כל פרטי הנוף.

אולי בפודינג יש אינסטנט, אבל בשיאצו – אין.

אינסטנט פודינג, שיחות נפש ושיאצו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.