"תראי, תראי מה יש לך בתוך התיק דולה,בטח ממש מעניין שם בפנים.. את – עם כל הניסיון הטיפולי שאת באה איתו, בטח חדר הלידה מריח ניחוחות של שמנים ואנרגיות טובות…"
והאמת? זה נכון באותה המידה שזה בכלל לא נכון..  

זה נכון שהעולם של הטיפול מלווה אותי בכל ליווי לידה. זה נכון שיש לי בתיק מחטים, ושמנים, וריבוזו ומגבת קטנה לקומפרסים ו… אבל האמת – מה שהכי חשוב בליווי לידה, לא נכנס לשום תיק, אלא בא איתי לכל מקום.

זה מתחיל מהלב- מנוכחות ויכולת להיות שם ולהכיל את הסיטואציה הכל כך מורכבת הזו- באותו הזמן שהיא הכי טבעית שיש..
מהלב זה עובר אל כל החושים: 


ראייה:

אני מתבוננת הרבה. מנסה לאסוף כמה שיותר פרטים על התמונה שנמצאת מולי, על מבנה הגוף, על צורת היציבה, על הבטן, וגם על מוניטור, והאפליקציה של תזמון צירים (צריכים המלצה על אפליקציה?= כנסו לגדולה און ליין), אני רואה המון דברים שעוזרים לי לדייק את הנוכחות שלי ולענות על הצורך שעולה באותו הרגע..

אני שומעת:

הקול שלך משתנה לאורך הלידה, הצירים גורמים לך להשתנות לאורך הלידה, הצליל הוא אחר ככל שאת מתקדמת. אני שומעת את הבקשה שלך, גם אם היא לא נאמרת. אני שומעת את הקושי, ואת התסכול. את הפחד ואת הדאגה. אני שומעת את התקווה שלך ואת הצורך שנהיה שם בשבילך בכל פסיעה.
אני נוגעת- מלא. עוזרת, תומכת, מעסה, מחזיקה, מרימה ועוזרת לך להתמודד. רק על חוש החישה- אני יכולה לכתוב פוסטים שלמים (קשה להוציא את השיאצו ממני..). אני מלמדת את הבן זוג שלך לגעת – בדיוק במקום ובדרך שתקל עליך הכי הרבה. כך שבתום הלידה, את תזכרי את הידיים החזקות והתומכות שלו בך, ברגעים כל כך משמעותיים בחיים הזוגייים שלכם.


אני מריחה-

כן. יש ריח מיוחד של לידה. הוא מגיע לפני שבכלל אנחנו יודעים שיש פתיחה מלאה. אבל שהוא מופיע בחדר, אני יודעת שהלידה קרבה, ואת כרגע עושה את הטיפוס האחרון במעלה ההר (זה גם הטיפוס הכי קשה, מאתגר ומתסכל.. אבל- הוא האחרון. באמת.)

ואני בעיקר מאמינה.

אני מאמינה בך. בחיבור שלך לעצמך. בגוף שלך. ביכולת שלך להתגבר על הקושי, ולהיות נוכחת. נוכחת בצורה מלאה גם כשזו החוויה הכי עוצמתית- אינטנסיבית שעברת עד כה בחייך.
אני מאמינה שיש בחוויה הזו פוטנציאל משמעותי לעצב את הזהות שלך. את ההורות שלך ולהשפיע על הזוגיות שלך. ולכן אני רוצה להיות שם בשבילך. כדי לעזור לך להפוך את החוויה הזו- למקסימום חיובית שהיא יכולה להיות.


אז אם תשאלו אותי מה הכי חשוב בתיק דולה שלי, אני מניחה שיהיה לי קשה לבחור..
אבל זה כנראה המטבעות הקטנים לשלם את החניה בחניון בית החולים.. כי אחרת, איך אחזור הביתה לספר את הפלא הזה שקרה בשעות בהם נעלמתי לתוך עולם אחר..?

אז מה יש לי בתוך התיק דולה?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.